Příspěvek na podporu zaměstnávání osob na chráněném pracovním místě
Jaká pravidla platí pro poskytování příspěvku zaměstnavateli na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněných pracovních místech?
Jaká pravidla platí pro poskytování příspěvku zaměstnavateli na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením na chráněných pracovních místech?
Platí pro dohody o pracovní činnosti stejná pravidla týkající se nemocenského jako je tomu u pracovního poměru?
V podniku je zavedena pružná pracovní doba - základní doba je od 8.00 hod do 13.00 hod, volitelná doba od 6.00 hod do 8.00 hod a od 13.00 hod do 18.00 hod. Kolik hodin představuje překážku v práci na straně zaměstnavatele vypnutí elektrického proudu v době od 8.00 hod do 14.00 hod? Platí se pouze základní doba (5 hodin), nebo doba překážky v práci 6 hodin), nebo průměrná pracovní doba na směnu (7,5 hodiny)? V případech, kdy se pružná pracovní doba neuplatní, platí pro zaměstnance pracovní doba od 6.00 hod do 14.00 hod.
V jaké výši může v roce 2015 poskytnout Úřad práce zaměstnavateli příspěvek na zřízení chráněného pracovního místa?
Musím při pozdním příchodu do zaměstnání (protože jsem například zaspal) napracovat jen tuto dobu, dejme tomu třeba 7 minut? Anebo musím napracovat např. 30 min, protože elektronické zařízení u vchodu tak krátký interval nezná?
Kolegyni se nepodařilo složit poslední zkoušku na vysoké škole (ústní státní zkoušku), další pokus má až v únoru příštího roku. Jsou tady dvě možnosti, že by zůstala i nadále studentem a platila si zdravotní pojištění (sociální pojištění se v tom případě snad neplatí). Již dovršila věku 26 let. Nebo by přerušila studium a tím pádem ji vzniká povinnost nahlásit se na úřad práce, když ihned nesežene nějaké zaměstnání. Tam by za ní platil sociální a zdravotní pojištění stát a ji by nebyla vyplácena žádná podpora v nezaměstnanosti. Je to tak správně?
V jaké výši může poskytnout Úřad práce zaměstnavateli příspěvek na zřízení chráněného pracovního místa?
Potřeboval bych si ověřit, že nedlužím nic zdravotní pojišťovně (jsem klientem VZP), protože pro jednání s bankou prý budu muset mít i potvrzení o bezdlužnosti ohledně zdravotního pojištění. Co k tomu potřebuji a za jak dlouho potvrzení od VZP dostanu?
Budu-li střídavě vykonávat jenom tzv. brigády, bude to mít pro mně nějaký negativní dopad např. pokud jde o poskytování podpory v nezaměstnanosti mezi jednotlivými zaměstnáními?
Jsem zaměstnancem obchodní společnosti, kde jsou noční směny. Zaměstnavatel stanovil, že první směna v pracovním týdnu začíná ve 22.00 hod. v neděli. Příplatek za práci v noci a ve svátek se proto platí od této hodiny, tj. od 22.00 hod. Nyní se vede spor, zda se tak má platit i příplatek za práci v sobotu a v neděli.